.som jediná, korá má plné zuby zlých správ?

Autor: denisa babics | 31.3.2012 o 9:12 | (upravené 31.3.2012 o 10:05) Karma článku: 10,58 | Prečítané:  1109x

dnes som vymenila pár slov s Valentínou, spoločníčkou z hodiny spinningu, medzi rečou mi povedala, že sa vrátila z Indie. spýtala som sa jej, ako bolo, mysliac si, že sa tam išla obzrieť. ja som v Indii nikdy nebola, ale viem od ľudí, ktorí tam boli, že Indiu bud miluješ, alebo ju zavrhneš. že je to veľmi silný zážitok na strávenie a pre mnohých ktorých poznám, liek proti depresii v tomto materiálnom svete.

© www.babicsdenisa.com/blog© www.babicsdenisa.com/blog

povedala mi, že bola z-n-o-v-a navštívíť svoje adoptívne deti...nie, nie je to žiadna miestna pipka, ani bohatá dedička imitujúca Madonnu či Angelinu Jolie, ale úplne normálna očná lekárka. vydatá, s dvomi vlastnými deťmi. koplo do mňa … usmiala som sa na ňu, najradšej by som ju za tento skutok bola objala. aké šťastie počuť takéto správy, vedieť, že dobrí ľudia existujú, dokonca s nimi spinningujem.

ja už roky správy nepozerám a nečítam, nezaujíma ma to.

a hlavne nechcem, aby mi mediá formovali názory, ovplyvňovali moje pocity a nálady.

deti zabíjajú deti, rodičia zabíjajú deti a viceversa, tsunami, tornáda, kríza, recesia, násilie, vojny. mám uveriť, že takto náš svet funguje. význam slova správa je niečo, čo je výnimočné, niečo mimo normálu. ale nemýlime sa, keď pokladáme dobro za normálne, prirodzené a zlo za výnimočné? nemali by sa prehodnotiť tieto dva koncepty a dať rovnakú váhu aj dobru?

skeptici povedia, že zlé správy predávajú. nie som si istá, aspoň zo mňa veľký prínos nemajú a ja nie som žiaden unikát.

samozrejme, že zlé veci sa stávajú, a budú, ale nemali by média nájsť rovnováhu medzi zlými a dobrými novinami?

volajte ma bláznom, ale podľ mňa je vonku toľko dobrých vecí, ktoré sú hodné reportu.

keď počujem zlú, tragickú správu, napríklad o ozbrojenej lúpeži či skorumpovanom politikovi, tak si poviem bože tí ľudia sú blázni, ako sa k tomu mohli dostať? ... a ľahnem si spokojná do postele, s pokojným svedomím. veď ja som tá dobrá!

opačný efekt má na mňa nejaký inšpiratívny, dobrý, pozitívny príbeh. začnem sa pýtať sama seba, či robím dosť, či som dnes na niekoho zbytočne na pošte v rade nevyštekla, či som sa nemala autom zastaviť pri starej pani, ktorá vláčila domov nákup a spýtať sa jej, či ju môžem odviesť domov. som dosť dobrým človekom len za to, že nekradnem?

verím, že dobro priťahuje dobro. že dobré skutky sa dejú na dennodennom poriadku, a mali by sme si dať tú námahu, dať o tom vedieť, šíriť tú správu a hlavne, dať tomu patričnú dôležitosť, vážiť si to. cez facebook, cez twitter, instagram … už sa nemusíme spoľahnúť na klasické média, aby sme sa dozvedeli o tom, čo sa deje vo svete, môžeme vďaka technológii zviditeľniť jeden malý, na prvý dojem nezaujímavý skutok, svoj, nášho suseda, či iba náhodného chodcu. a nie, nie je to chvastanie. je to s-p-r-á-v-a.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?